Petro Kimya-Offshore

Açık denizde bir gaz üretim platformunun üretim yapamayacak şekilde durdurulması çok ciddi bir sıkıntıdır. Hidrolik selenoid vanalarda oluşan sızıntı ile ilgili sorunlar yaşanabilir, deniz üzerinde bu tarz arızalar çok büyük doğa felaketlerine neden olmaktadır.
Böyle bir durumda mekanik temizlik ve tüm aktüatörlü kapaklarda conta değişimi yapılmalı ve yağ örnekleri alınmalıdır. Yağ analizleri sonucunda hidrolik selenoid vanaların kaçaklarına kirliliğin neden olup olmadığı tespit edilebilir. Partikülleri geleneksel temizleme yöntemi ile temizlemek için gaz üretimini kapatmak gerekmektedir. Bu 1-2 ay için üretim kaybı anlamına gelecektir. Normoil’in geliştirdiğimiz, boru içinde türbülanslı akış yaratan darbeli yağ yıkama sistemi ile çok kısa sürede flushing işleminden olumlu sonuç almak mümkündür.

Firmamızın teknik olarak yetkin mühendisleri aktif hidrolik ırgatlar , vinçler, ana ve yardımcı dizel motorlar, ana hidrolik sistemler dahil olmak üzere bir çok off-shore uygulamaları, ile ilgili üretim nedeniyle kirlenmiş yağlardaki sorunları ortadan kaldırmak isteyen off-shore platformu sahipleri ve çalışanları için ideal bir danışmanlık hizmeti vermektedir.

Alt Ürünler

Copyright 2011 © teknonorm Web Tasarım : Ay Design