Akışkan Analiz Servisi

Akışkan analizi verimli ve etkili bir şekilde sistemlerin çalışmasını sağlamak için gereklidir. Sistem arızalarının nedenleri araştırıldığında % 80 gibi bir oranda kötü sıvı durumunun neden olduğu kanıtlanmıştır.

Akışkan analizinin amacı mümkün olan en düşük maliyetle makina performansını ve güvenliğini en üst düzeyde tutmaktır. Rutin örnekler alınarak hedeflenen, arızaların başlangıç noktalarını teşhis etmek ve önceden bakım uygulamaları belirlemenize yardımcı olmaktır.Sunduğumuz Hizmetler;

Partikül Sayımı (ISO 11500) (NAS,ISO ve SAE ) :
Sıvı içerisindeki belirli bir miktarda belirli bir büyüklükte partiküllerin sayısını içerir.

Su (ASTM E203) (yağdaki su oranı ölçümü):
Yağda su olduğunda ekipmanların ömrü azalır. Su aynı zamanda yan kimyasal reaksiyonların olasılığını artırır, ekipman performansını ve viskozitesini düşürür. 

pH (ASTM E 1.508) (asit ölçümü): 
Toplam Asit sayısı, sistemdeki pH asit miktarı ve dayanımı ile ölçülmektedir.

Viskozite (ASTM D445) (santistok ölçümü) : Akışkanın direncinin ölçümüdür. Yanlış viskoziteli sıvı ekipmanların verimsiz çalışmasına, erken sistem hatasına ve diğerbileşenlerde zarara yol açar.
 
Spektrometrik (ASTM D 5185) (katı ve sıvı miktarı ölçümü):
Spektrometrik analiz yağda çözünür elementlerin konsantrasyonunu ölçer, sıvı ve katkı maddelerini ve aşınmış metallerin içeriğini gösterir.
Sıvı numuneler laboratuvara teslim edildikten sonra 24-48 saat içerisinde sonuçlar verilir. Talep edilmesi halinde sisteminize gelerek online (hat üzeri) ölçümler yapılabilir.

Online ölçüm faydaları;
numune alınan ortamda kirliliğin alınan numuneye karışma  ihtimali çok yüksek olup yanlış yorumlara ve çözümleme amacının saptırılmasına neden olabilir.

Teknonorm normoil geniş bir yelpazede yağ  analizi yorumlama ve yağ analizi ile ilgili sorularınıza doğru ve yeterli bilgi ile katkıda bulunabilecek geniş bir deneyime sahiptir.

Copyright 2011 © teknonorm Web Tasarım : Ay Design